Kategori: Sanatçılar

Ahmet Ağıllı

Ahmet Ağıllı

Ahmet Ağıllı
1989 de Ankara’da doğan Ahmet Ağıllı, 2014 yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Resim Bölümünden mezun oldu. Şu an aynı okulun Sanat ve Tasarım Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Çalışmalarında yoğunlukla bilinçaltı ve hayal gücünün dışavurumu ve popüler kültür temalarına ağırlık veren sanatçı, resimlerinde de yaşadığımız, bir parçası olduğumuz bu sarmal ve ifadeler bütününü anlatmaya çalışıyor. Yurtdışında ve yurtiçinde çok sayıda karma sergiye katılan sanatçı, ilk kişisel sergisini 2023 yılında Galeri Kambur İstanbulda açtı. Birçok özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı Ankaradaki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Hatice Aras

Hatice Aras

HATİCE ARAS
Hatice Aras, İzmir’de doğdu. 1987 yılında 9 Eylül Eğitim Fakültesi Resim - İş bölümünden mezun oldu. On kişisel sergisi olan sanatçı, birçok karma sergi ve etkinliklere katıldı. Eserleri yurt içi ve yurt dışı -New York, İngiltere, İtalya, Almanya, Güney Kore, İrlanda, Tunus- ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Sanatçı çalışmalarına İstanbul, Beyoğlu’ndaki atölyesinde devam etmektedir.
Geleneksel camaltı tekniğinden yola çıkan sanatçı, bu tekniğe çağdaş ve özgün yorumunu katmıştır. Kadın figürünün başrol olduğu eserlerinde Hatice Aras, kadının bedeni, dişiliği, cinselliği, anaçlığı, doğurganlığı ile olan bağını sorgular. Sistemin empoze ettiği bedensel normların dışına çıkan, kendi bedenlerinin içinde özgürce var olabilen, eğlenebilen kadınlar hayal etmiştir.
Bu kadınlar, yaşamın gerçekliğinden bir an olsun uzaklaşarak anın keyfini sürerken, bir yandan da günümüz koşulları düşünüldüğünde bu özgürlüğe kolayca ulaşamamanın melankolisini yaşarlar. Ruh halleri değişir; hayaller, renkler, mekan, sesler değişir; kadının öz’üne, içsel neşesine dair tutkusu değişmez. Camın parlaklığı ve şeffaflığı, Hatice Aras’ın anlattığı hikayelere ışıltılı bir zemin hazırlar. Aynı anda hem güçlü hem de hassas bir zemin olabilen cam, sanatçının kullandığı canlı renklerle, zengin kompozisyonlarla birleşir ve kadınlığa dair hikayelerimizdeki zıtlığın güzelliğini yansıtır.

Nermin Alpar

Nermin Alpar

Nermin Alpar

1961 yılında Ankara'da doğan sanatçı, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi. Resim çalışmalarına 2004 yılında ressam Gül Dalgakıran'la başladı. Daha sonra 3 yıl Gürcü ressam David Ugralidze ila çalışan sanatçı şu an kendi atölyesinde devam etmektedir. Gizemli kadınlar sanatçının esin kaynağıdır.

Mustafa Tuğrul

Mustafa Tuğrul

Mustafa TUĞRUL
1996'da Mersin'de doğdu. Siirt Takasbank G.S.L'den mezun oldu (2014). Anadolu Üniversitesi Resim-iş Öğretmenliği programında 2 dönem eğitim aldı. Anadolu Üniversitesi G.S.F Heykel Bölümünden birincilikle mezun oldu. (2019). Kişisel ve karma birçok sergide bulundu. Çoğunluğu geri dönüşüm atık malzeme ile mekanik ve figüratif metal heykel çalışmalarına devam etmektedir.

Süleyman Karakul

Süleyman Karakul

SÜLEYMAN KARAKUL

1952 de Sivas - Şarkışla E. Hüyük Köyü’nde doğan Süleyman Karakul, 1974 de Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünden mezun oldu. 1986 da Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalında lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar resim öğretmenliği yaptıktan sonra 2001 de emekli olan sanatçı aynı zamanda reklam grafiği, kitap, dergi kapakları düzenlemesi ve karikatür gibi alanlarda da uğraş verdi.

Çok sayıda karma sergiye katılan sanatçı, 50 kişisel sergi açtı. 68’ liler Vakfı 30. Yıl Etkinlikleri Resim Emek Ödülünü, SAKÜDER 2015 Özel Sanat Ödülü’nü ve Türk Eczacılar Birliği 60. Yıl Jüri Özel Ödülü’nü aldı. Birçok kamu ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İlke Kutlay

İlke Kutlay

1982 yılında İzmir'de doğdu. Orta öğremini İzmir Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü'nden 2007 yılında mezun oldu. On ödül sahibi ressam, çoğunlukla yaşamdan iç ve dış mekanlardan sahneler aktarırken kompozisyonu kadar renk ve ışık kullanımıyla da dikkat çekiyor.

Bahruz Kuul

Behruz Kuul

2005-2009 Nahçıvan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okudu. Mezun olduktan sonra, 2010 yılında, Nahçivan Ressamlar Birligi tarafından kendisine tahsis edilen atölyede bağımsız olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Azerbaycan Ressamlar Birliği üyeliğine seçildi.

İsmail Tetikçi

İsmail Tetikçi

1972 Erzurum’da doğdu. 2000 yılında, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Resim Bölümü 1.’si ve Fakülte 2.’si olarak mezun oldu. Aynı yıl, Erzurum’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ilköğretim okulunda, İş Eğitimi ve Resim Öğretmeni olarak göreve başladı.

Esra Şatıroğlu

Esra Şatıroğlu

Esra Şatıroğlu 1981 yılında doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisansını aldı.