Kategori: Sanatçılar

İlke Kutlay

İlke Kutlay

1982 yılında İzmir'de doğdu. Orta öğremini İzmir Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü'nden 2007 yılında mezun oldu. On ödül sahibi ressam, çoğunlukla yaşamdan iç ve dış mekanlardan sahneler aktarırken kompozisyonu kadar renk ve ışık kullanımıyla da dikkat çekiyor.

Bahruz Kuul

Behruz Kuul

2005-2009 Nahçıvan Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okudu. Mezun olduktan sonra, 2010 yılında, Nahçivan Ressamlar Birligi tarafından kendisine tahsis edilen atölyede bağımsız olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Azerbaycan Ressamlar Birliği üyeliğine seçildi.

İsmail Tetikçi

İsmail Tetikçi

1972 Erzurum’da doğdu. 2000 yılında, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Resim Bölümü 1.’si ve Fakülte 2.’si olarak mezun oldu. Aynı yıl, Erzurum’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ilköğretim okulunda, İş Eğitimi ve Resim Öğretmeni olarak göreve başladı.

Murat Yıldırımçakar

Murat Yıldırımçakar

Murat Yıldırımçakar, 1971 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında heykel yapmaya başladı. Uzun yıllar heykelle birlikte yürüttüğü matbaacılık ve grafik tasarımı alanındaki çalışmalarını 2008 yılında sonlandırarak Dakar’a (Senegal) yerleşti.

Esra Şatıroğlu

Esra Şatıroğlu

Esra Şatıroğlu 1981 yılında doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisansını aldı.